Co je Foto block

Foto block = svoboda projevu pro Vaše fotografie
Naše firma Foto Kastner, začala vyvíjet  foto block již v roce 2011.

Úkolem bylo odstranit co nejvíce rušivých prvků, které brání fotografii se projevit v celé své kráse.

  • Odstranily jsme sklo.

   Sklo nejen že je těžké, ale vytváří nežádoucí odlesky z okolí. Proto jsme sklo nahradily laminací. Laminace má skvělé vlastnosti jako je, mechanická odolnost, chrání fotografie před UV zářením a tím zabraňuje blednutí fotografií i pří přímém slunečním svitu. Je vodě odolná  a lehce se udržuje. Při výběru laminace jsme došly k materiálu, který má velmi nízkou odrazivost s jemnou pearl texturou a není náchylný na škrábance. Pro příznivce plátna nabízíme i laminaci canvas, což je laminační folie se strukturou plátna. Proti obrazům a fotografiím na plátně má laminace mnohonásobně vyšší životnost.

  • Místo skla kappa deska

   Sklo v rámu má účel předního nosiče fotografie, když jej odstraníme fotografie nám z rámu vypadne. Proto se vyvinula jako nosič kapa deska, na kterou se fotografie nanese. Kapa deska je sendvičová lehčená deska s jádrem z pěnové polyuretanové hmoty. Bohužel cenově dostupné desky mají tendenci se kroutit a  prohýbat. Proto zákazníkům doporučuji fotografie na kapa deskách zarámovat.

   Na počátku zhotovování fotografií na kapa deskách, jsme zjistily že na českém trhu není moc velký výběr cenově dostupných a zajímavých rámů. Proto jsme oslovily několik firem, které se zabývají výrobou rámů a našli jsme zahraničního partnera, který nám vyrábí zajímavé jak dřevěné tak i hliníkové rámy dle naších fotografických zkušeností. Proto námi prodávané rámy od formátu 10x15cm – 21x30cm, jsou například opatřené nastavitelnými opěrnými nožkami pro postavení, zabroušené sklo, oboustranně leštěné zadní desky.

   Námi dodávané rámy na český trh naleznete na www.fotokastner.prodejonline.cz

   p.s. I když nejsme zastánci fotografií v euro klipech (sklo s mdf deskou uchycenou sponkami) jsme jediní dodavatelé, kteří nabízí tyto rámy taktéž s nastavitelnou opěrnou nožkou.

  • Odstranit viditelný rám?

   Tak vznikl foto block. V dnešní době jsou moderní jednoduché věci. Protože jsme chtěly udělat jednoduchou věc, udělali jsme odlehčený dřevěný rám na zadní stranu nosné desky. Výška je 3cm a celou plochou leží  na zdi. Z čelní strany je krásně vidět fotografie a z boční strany je standartně černý rám (může být i stříbrné a bílé barvy), který lemuje celou fotografií.

   Fotobloky jsme začali vyrábět v rozměrech 30x30cm, 30x45cm, 40x60cm a 50x50cm, nyní jsme rozměry rozšířily o velikost 23x60cm, 50x70cm, 50x90cm a 60x90cm.

   Foto block si našel oblibu u naších zákazníků pro svůj jednoduchý vzhled, že jsme po cca roce přišli i s fotodeskou, kterou děláme od rozměru 10×15 – 21x30cm o síle 1cm s možností jak na pověšení tak i na postavení.